a

Kızına, Doğum Gününde Türkü Armağan Etti

Mersinli Türk Halk Müziği Sanatçısı Ufuk Bakır, kızı Alina’ya 2. yaş gününde Alina adlı eserini armağan etti.

 

 

 

TRT THM Sanatçısı Ufuk Bakır, eseri ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kızım şu an 2 yaşında…Geçen sene uyusun diye kollarımda sallarken Alina’m ah Alina’m, sana hiç bitmez sevdam ezgisiyle türkümüzün hikayesi başladı.

Sonrasında duygu yoğunluğum daha da arttı ve diğer sözler aklıma geldi. Kızıma bir hatıra bırakma düşüncesiyle Alina’m türküsü için stüdyoya geçtim ve okudum. Şimdi tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Yaz mevsiminin hareketliliğine de uygun olduğunu düşündüğüm bu kıpır kıpır türkümü umarım beğenirsiniz. Hepinize saygılar sunarken sosyal medyadan takip edip paylaşırsanız mutlu olurum. Çünkü sizlerin desteğiyle biz sanatçılar varız” dedi.

Müzik geçmişinden de söz eden Bakır, “Mersinli bir Türk Halk Müziği sanatçısıyım.1996 yılında Çukurova bölge birincisi 1997 yılında ise Türkiye üçüncüsü olup TRT Çukurova Radyosu ailesine katıldım. Tabiri yerindeyse çekirdekten sanat hayatıma başladı.

Birçok yerde sahne aldım ve almaktayım. Yaklaşık 28- 30 yıldır sanatımı icra etmekteyim. Sahnede olmak, halkımızla birlikte türkü söylemek bana mutluluk ve heyecan veriyor. Sesim çıktığı sürece türkü okumaya devam edeceğim ve bir kültür elçisi gibi sahipleneceğim” şeklinde konuştu

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0