a
  • Haber Postası
  • Mersin
  • Mersin’de 3 Kızına Tecavüz Eden ve Eşini Pazarlayan Salih Dayan Tahliye Edildi

Mersin’de 3 Kızına Tecavüz Eden ve Eşini Pazarlayan Salih Dayan Tahliye Edildi

Mersin'de yıllarca 3 kızına tecavüz eden ve eşini pazarladığı belirtilen Salih Dayan, serbest bırakıldı.

Mersin’de çocuk yaştan itibaren yıllarca, üç öz kızına tecavüz eden ve eşini erkeklere pazarlayan Salih Dayan, serbest bırakıldı. Karara sosyal medyadan tepkiler çığ gibi büyürken Twitter’da #sapıkbabayaağırceza etiketi gündem oldu.

DAHA ÖNCE NELER OLMUŞTU?

H.G. (34) ile kız kardeşleri S.D. (30) ve S.D., (28), öz babaları Salih Dayan’ın yıllardır kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu iddia edip şikayetçi oldu. 3 kız kardeşin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan emlakçı baba, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İddiaları kabul etmeyen baba, kızlarının kendisinden para alabilmek için böyle bir olaya başvurduklarını savundu.

Abla H.G., 6 yaşından 20 yaşına kadar anneleriyle dini nikahlı olan babasının cinsel istismarına maruz kaldığını ileri sürdü. H.G., şunları açıkladı:

“Altı yaşımdan 20 yaşıma kadar tacize ve tecavüze uğradım. Yıllarca şiddet uyguladı. Bunları sadece bana yapıyor sanıyordum ama kız kardeşime yaptığını da gördüm. 20 yaşlarımda iken bir sabah uyandım, koridordan ayak sesi geldiğini duydum. Yine bana geliyor zannettim. Ayak sesleri kesildi, odadan çıkıp nereye gitti diye baktım. Kardeşimin odasına girmiş, ağzını kapatmış halde tacizde bulunduğunu gördüm.

“ANNEMİ ERKEKLERE PAZARLIYORMUŞ”

Beynimden vurulmuşa döndüm. Bunların hepsi yeni ortaya çıktı. Yaşadıklarımız psikolojimi alt üst etti. Çok fazla mağdur var, çok fazla şikayetçi var ama korktukları için üzerini kapatmaya çalışıyorlar. Bir babanın evladına yapmayacağı şeyleri yaptı bize. Bir insan evladına bunları nasıl yapabilir? Annemi hep dövüyordu ama sonradan öğrendik ki annemi erkeklere pazarlıyormuş. Biz adaletin yerini bulmasını, onun en ağır cezayı almasını istiyoruz.”

“BEN DE SADECE BANA YAPTIĞINI SANIYORDUM”

Kız kardeşlerden S.D. (30) de, “Bu yaşıma kadar evlenemedim, hep erkeklerden kaçtım. İki defa intihar girişiminde bulundum. Ben de sadece bana yaptığını sanıyordum ama herkese yapıyormuş. Annemin, ablamın gözlerinin içine bakamıyordum, utanıyordum. Annemi erkeklere pazarlamış” dedi.

Mersin Kadın Platformu adına konuşan Bahar Şofer ise şunları söyledi;

“S.D isimli şahsın 3 kızını uzun yıllar boyunca çocukluklarından beri istismar ettiği iddiaları vardı. Daha önceden de babaları hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ileten kız kardeşler yine bu şikayetin sonuçsuz kalmasından, etkin bir soruşturma yürütülmemesinden kaygılılar. Şu anda ifadesi alınıp serbest bırakılan S.D., tehditlerine devam etmekte, kız kardeşlerin şikayetlerini geri alması için baskı yapmaya devam etmektedir.”

 

Mersin'de 3 Kızına Tecavüz Eden ve Eşini Pazarlayan Salih Dayan Tahliye Edildi 1 - mersinde 3 kizina tecavuz eden ve esini pazarlayan salih dayan tahliye edildi 2

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0