a

Akdeniz Belediyesi Can Dostlar İçin Yuva Yapıyor

Sokak hayvanları için belli aralıklarla mama, yem ve su desteği de sağlanıyor.

Sokakta yaşayan can dostlara özel önem veren Akdeniz Belediyesi, zor günlerde sığınabilecekleri kulübe ve yuvalar yapıyor; bu kulübeleri kentin farklı noktalarına yerleştiriyor, ayrıca dileyen hayvan severlere ulaştırıyor. Sokak hayvanlarına her türlü desteğin süreceğini ifade eden Başkan Mustafa Gültak, vatandaşlara; “Dünyayı paylaştığımız ve hayatımızı renklendiren can dostlarımıza sahip çıkalım” çağrısı yaptı.

Kış aylarında sokakta yaşayan can dostlarının soğuktan korunabilmesi için barınaklar yapan, Pandemi’nin en ağır günlerinde sokak hayvanlarına tonlarca yem, mama, su desteği sunan ve bu desteğini sürdüren Akdeniz Belediyesi, bir yandan da kedi ve köpekler için kulübe üretmeye, güvercinler için yuva yapmaya devam ediyor. Belediyenin makine ikmal sahasında bulunan marangozluk atölyesinde görevli personel tarafından üretilen barınaklar ve yuvalar, ilçede bulunan ve sokak hayvanlarının yoğun bulunduğu park, bahçe, meydan ve uygun alanlara yerleştiriliyor. Diğer yandan talep eden hayvan severlere de bu kedi ve köpek kulübeleri veya kuş yuvaları teslim ediliyor.

“Dünyayı paylaştığımız sessiz dostlarımıza sahip çıkalım”
Kendisi de bir hayvan sever olan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, sokak hayvanlarının beslenmesi, barınması ve korunması amacıyla, yerel yönetim olarak üzerlerine düşen her türlü sorumluluğu eksiksiz yerine getirmeye çalıştıklarını dile getirdi. “Herkes için yaşanabilir bir Akdeniz yaratmak için mücadele veriyor, ilçemizde yaşayan bütün canlıları seviyor ve önemsiyoruz” ifadelerini kullanan Başkan Gültak; “Sokakta yaşayan, dünyayı paylaştığımız, hayatımızı renklendiren can dostlarımız için üzerimize düşen görev ve sorumluluğu yerine getirmek için çalışıyoruz. Can dostlarımızın mama, yem ve su ihtiyaçlarını karşılarken, kışın soğuktan yazın da sıcaktan korunabilmeleri için ilçemizin her yerine kulübeler yerleştiriyoruz. Kuşlar ve güvercinler için de yuvalar yapıyor, park ve meydanlardaki ağaçlara asıyoruz. Geçen yıl içinde Adanalıoğlu sahilini mesken tutan köpeklerimiz için 100 metrekarelik alanda, 5 padokun bulunduğu, yaklaşık 20 köpeğin barınıp beslenebileceği korunaklı ve sağlam bir barınak yapmıştık. Hayatımızı, dünyamızı, çevremizi paylaştığımız sessiz dostlarımızı koruyor, onların sesi oluyoruz. Vatandaşlarımızdan da tek ricamız, can dostlara karşı duyarlı olmaları ve onlara sahip çıkmalarıdır” diye konuştu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0