a
kb
kk

Akdeniz Belediyesi Metruk Evleri Yıkıyor

Mersin Akdeniz Belediyesi, güvenliğini tehdit eden ve çirkin görüntüye neden olan metruk evleri yıkıyor.

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Barış Mahallesi Bahçeler Caddesi’nde bulunan iki katlı metruk bina ile Çay Mahallesi futbol sahası yanında bulunan evin yıkımını gerçekleştirdi. Daha önce belediye ekipleri, Mahmudiye Mahallesi 4814 Sokak ile Karaduvar Mahallesi’nde bulunan metruk yapıların yıkımını gerçekleştirmişti.

Akdeniz Belediyesi Metruk Evleri Yıkıyor 1 - akdeniz belediyesi metruk evleri yikiyor 2

“Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği önceliğimiz”

Akdeniz ilçe sınırları içinde bulunan terk edilmiş, harabeye dönmüş binalarla ilgili yoğun şikâyetler aldıklarına dikkat çeken Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, bu tür yapıların, can ve mal güvenliği açısından ciddi risk ve tehlike oluşturduğunun altını çizdi. Başkan Gültak; “Harabeye dönmüş yapılar, özellikle buraları oyun alanına çeviren küçük çocuklarımız için büyük tehlike yaratıyor. Sosyal sorunlara da yol açabilen, kent estetiği ve düzenini bozan, çevre kirliliği ve kötü görüntüye yol açan terk edilmiş yapıların yıkımına, ekiplerimiz ara vermeden devam edecektir. Zira insanlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, belediye olarak önceliklerimiz arasındadır” dedi.

Mahalle sakinleri çalışmalardan memnun

Sahiplerince terk edilmesi nedeniyle zamanla harabeye dönüşen, güvenlik açısından risk yaratan metruk binaların yıkımını memnuniyetle takip eden mahalle sakinleri, hem görsel kirliliği ortadan kaldıran, hem de olası tehlikeleri önleyen Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ettiler. Akdeniz sakinleri, risk yaratan yapılarla ilgili şikâyet ve taleplerini, Teknik Hizmet Birimleri’nin (0324-2387954) ve (0324-2387955) numaralı telefonlar üzerinden yetkililere iletebilir.

Akdeniz Belediyesi Metruk Evleri Yıkıyor 2 - akdeniz belediyesi metruk evleri yikiyor 3

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0