a
kb
kk

Akdeniz Belediyesi Parkları Yeniliyor

Akdeniz Belediyesi, belediye sınırları içerisindeki parkların bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.

Akdeniz Belediyesi; bir yandan ilçede parkların sayısını arttırırken, mevcut park ve yeşil alanlara yönelik bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını da plan ve program dâhilinde aralıksız gerçekleştiriyor.

Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, vatandaşların ortak kullandığı park ve yeşil alanlara yönelik bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına devam ediyor. Huzurkent Köselerli Mahallesi’nde yeni bir parkın yapımına da başlayan ekipler, aynı mahallede Şehit Topçu Piyade Uzman Çavuş Mehmet Şahin Parkı’nı ise yeniledi.

Akdeniz Belediyesi Parkları Yeniliyor 1 - akdeniz belediyesi parklari yeniliyor 3

Mevcuttaki parklar, bakım ve onarımdan geçiyor

Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı’nda kuruyan ağaçların yerine yenilerini diken park ve bahçeler ekipleri; Yaşar Kemal ve Servi Parkı ile diğer birçok parkta bulunan ve zaman içinde eskiyen çöp kovalarını da yenileri ile değiştirdi. Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı’nda da bakım, onarım ve tabela tadilatı yapan ekipler, parkların bank, oyun grupları ve spor aletleri ve aydınlatma ekipmanları ile su şebekelerini de yeniledi.

Akdam İlkokulu’nun bahçesi içine kamelya yerleştirilmesi için yer de hazırlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı saha ekipleri, Akdeniz ilçe sınırlarında bulunan onlarca parkta da budama, temizlik, bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdi.

Adanalıoğlu, Adnan Menderes, Gündoğdu, Huzurkent, İhsaniye, Karacailyas, Karaduvar, Müfide İlhan, Puğkaracadağ, Şevket Sümer ve daha birçok mahallede bulunan park ve yeşil alanları da elden geçiren görevli ekipler; belirledikleri plan ve program kapsamında ve vatandaşların talepleri doğrultusunda, yeni parkların yapımına; ayrıca mevcut park ve yeşil alanların her türlü bakım ve onarımına devam edecek.

Akdeniz Belediyesi Parkları Yeniliyor 2 - akdeniz belediyesi parklari yeniliyor 2

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0