a

Başkan Abdullah Özyiğit, Anıtkabir’i Ziyaret Etti

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ve CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti.

Mersin Yenişehir Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu ve mahalle muhtarlarıyla birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek, Ata’nın huzuruna çıktı. Başkan Özyiğit, Ankara’ya düzenlediği ziyaretler kapsamında Anıtkabir’de resmi tören ile Ata’nın huzuruna çelenk koydu.

Başkan Abdullah Özyiğit, Anıtkabir'i Ziyaret Etti 1 - baskan abdullah ozyigit anitkabiri ziyaret etti 2

“Yenişehir Belediye Başkanı olarak Ulu Önderimizin huzurunda bulunmak hayatımdaki en duygusal anlardan biri” diyen Başkan Özyiğit, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Başkan Özyiğit, daha sonra Anıtkabir Şeref Defteri’ne duygu ve düşüncelerini yazdı. Anıtkabir Şeref Defteri’ni imzalayan Başkan Özyiğit, şunları yazdı:

“Eşsiz Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Devrimlerinizin koruyucusu ve Cumhuriyetin yılmaz bekçisi bir belediye başkanı olarak büyük bir gururla manevi huzurlarınızdayım. Sizin de işaret ettiğiniz gibi aklın ve bilimin ışığında ülkemize ve halkımıza şerefle hizmet vermekteyiz. Büyük Atatürk, mutlulukla ifade etmek isterim ki bir asır önce ifade ettiğiniz sözleriniz bilimle hiçbir zaman ters düşmedi. Umutlarımızı besleyen azminiz ve kararlılığınızla; açtığınız yolda, ilkelerinizi rehber edinerek uygar ve çağdaş bir Türkiye Cumhuriyeti için çalışmaya devam edeceğiz. Kurucusu olduğunuz Cumhuriyet Halk Partimizin Mersin Milletvekilleri, Yenişehir İlçe Başkanı ve Yenişehir mahalle muhtarlarımızla sizi saygı, özlem ve minnetle anıyoruz.”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0