a
  • Haber Postası
  • Mersin
  • Başkan Abdullah Özyiğit, Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığındaki Video Konferansa Katıldı

Başkan Abdullah Özyiğit, Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığındaki Video Konferansa Katıldı

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldiği video konferans toplantısına katıldı.

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldiği video konferans toplantısına katıldı. Başkan Özyiğit, pandemi süreci başta olmak üzere Yenişehir’de hayata geçirdikleri çalışmalar hakkında Kemal Kılıçdaroğlu’nu bilgilendirdi.

Başkan Abdullah Özyiğit, Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığındaki Video Konferansa Katıldı 1 - baskan abdullah ozyigit kemal kilicdaroglu baskanligindaki video konferansa katildi 2

TALEP ÇIĞ GİBİ KARŞILAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Toplantıda konuşan ve bu zorlu süreçte binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşın yardım talebine cevap verdiklerini ifade eden başkan Özyiğit, “Pandemi sürecinde 15 çeşit temel ihtiyaç malzemelerini içeren kolileri vatandaşlarımıza ulaştırdık. Bu süreçte 12 bin aileye ayni yardım yapıldı. Ramazan ayı içerisinde 500 haneye 25 yıldır hizmet veren aşevimiz kanalıyla sıcak yemek servisi yapılıyor. Bunlar genellikle yaşlı vatandaşlarımızdan oluşan ailelere gidiyor. Ramazan ayında 5 bine yakın gıda kolisi dağıttık ama talep çığ gibi devam ediyor ve biz onları karşılamaya devam ediyoruz” dedi.

ESNAFA DESTEK SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Yenişehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Yenişehir Halk Kart uygulaması ile ihtiyaç sahibi 700 ailenin yararlandığını kaydeden Başkan Özyiğit, her ay 200 TL yükledikleri bu kartlarla ihtiyaç sahiplerinin yerel esnaftan alışveriş yaptığını dile getirdi. Bu yıl üniversiteyi kazan 721 öğrenciye eğitim yardımında bulunduklarına da dikkat çeken Başkan Özyiğit, ayrıca yerel sanatçılara da destek verdiklerini söyledi. Başkan Özyiğit, “Tam kapama sürecinde de sosyal medya hesaplarından ve Yenişehir TV’den konser, tiyatro ve psikolog desteği verdiğimiz gibi bir mini televizyon çalışması başlattık. Buradaki amaçlarımızdan biri de vatandaşlarımıza dokunmak özellikle işsiz kalan müzisyenlerimize destek olmayı düşünüyoruz. Onları halkımızla buluşturmaya çalışıyoruz. Yine aynı şekilde esnafımıza dokunmaya çalışıyoruz, kıraathane sahipleri çok mağdurlar yani bir yıla aşkın süredir iş yapamamaktadırlar. Onlara ayni ve nakdi yardım destek sağlamaya çalışıyoruz. Sokak hayvanlarının beslenme ve gıda takviyelerini yapmaya çalışıyoruz. Belirli istasyonlarda ve gönüllerle birlikte çalışmaya gayret ediyoruz. Öğrenci yurdumuzu tamamladık ve şuanda sağlık çalışanlarımızı orada ağırlıyoruz.” diye konuştu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0