a
  • Haber Postası
  • Mersin
  • Çevre Ve Şehircilik Bakanlığından Değirmençay Ve Turunçlu’ ya Taşocağı Projesine Yanıt

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığından Değirmençay Ve Turunçlu’ ya Taşocağı Projesine Yanıt

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu, Mersin’in Yenişehir ilçesine bağlı Değirmençay ve Turunçlu köylerinde kurulması planlanan taşocağı projesine olumsuz yanıt verdi.

 

 

 

Gelişmeyi kamuoyuna duyuran Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Sinan Can,  “Alınan kararı olumlu olarak buluyor bölge halkı için hayırlı olsun diliyoruz. Diğer yandan ÇED süreci devam eden Hamzabeyli ve diğer bölgelerdeki yatırımlar için de ÇED Süreçlerinin sonlandırılması gerekliliği açıktır.

Nitekim bölge aynı bölge, havza aynı havza, yatırım konusu aynı konu. Hiçbirinin birbirinden farkı olmadığını biliyoruz. Geçmiş dönemlerde aynı yatırım kolu için İnsu, Değirmençay, Çukurkeşlik, Hacgediği ve Turunçlu’da alınan ÇED olumsuz kararların benzerinin Hamzabeyli ve diğer bölgelerde de alınması önemlidir.

Değirmençay ve Turunçlu mahalleleri sınırları içerisinde yapılması planlanan kalker ocağı ve kırma eleme tesisi projesi yatırımının ÇED Süreçlerinde görüşlerini ifade eden kamuoyu oluşturan ve emek gösteren muhtarlarımız ve bölge halkı başta olmak üzere tüm kent bileşenlerine teşekkür ediyorum.

Sağlıklı ve sürdürülebilir bir çevre için mücadelemizin yılmadan bir bütün olarak sürdüreceğimizi ifade ederiz” dedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0