a

Erdemli’de Tam Kapanmada “Engelsiz Taksi” Hizmeti

Erdemli Belediyesi, pandemi sürecinde evlere kapanan engelli vatandaşların ulaşım sorunları ‘engelsiz taksi’ ile aşılıyor.

‘Bir insanlık projesi’ sloganıyla yola çıkan Mersin Erdemli Belediyesi, engeller önce zihinlerde kaldırılmalı dedi, beş yıl önce engelsiz taksi uygulamasını başlattı. Yıllardır düzenli bir şekilde uygulanan proje pandemi sürecinde de devam ettiriliyor ve vatandaşların umudu oluyor. Pandemi sürecinde, risk altından olan fiziksel engelli vatandaşlarımız, Erdemli Belediyesi’ne telefonla bilgi veriyor. Ardından randevu zamanı belirlenen vatandaşımız almak için ekipler yola koyuluyor.

Evlerinden bir bir alınan vatandaşlarımız, il içerisinde istediği sağlık kuruluşuna veya noktaya bırakılıyor ve işlerinin bitmesinin ardından güvenle evlerine geri götürülüyor. Pandemi sürecinde engelli vatandaşlarımız için toplu taşıma araçlarının daha riskli olacağını bu yüzden engelsiz taksi uygulamasını titizlikle devam ettiklerini ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Biz belediye olarak, kente yaşayan tüm bireylerin hizmetinde olduğu gibi engeli vatandaşlarımızın da hayatını kolaylaştırma adına ciddi gayretler sarf ediyoruz. Onların evlerinden alınıp hastahaneye taşınmasına varıncaya kadar, alış verişlerinin yapılmasına kadar, onların günlük ihtiyaçlarının tamamının karşılayan bir belediye hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarımız bu işi, heyecanla ve ibadet aşkıyla yapan arkadaşlarımız var. Toplumun her kesimine en kaliteli, hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz. Pandemi sürecinde evine kapanan engellilerimizin engellerini engelsiz taksi ile kaldırmaya gayret ediyoruz ”diye konuştu.

PANDEMİ SÜRECİNDE KOLAYLIK SAĞLIYOR

Beş yıldır büyük bir titizlikle sürdürülen çalışma ise kapanma sürecinde engelli vatandaşlarımın hayatında büyük kolaylık sağlıyor. Projeden memnun olduğunu ve hayatlarını kolaylaştırdığını ifade eden Fatma Uygun “ Bana ilk önce bu işlemi yapanlar geldiler. Kendi numaralarını verdiler. O dediler ki, bizi her zaman arayın. Hastahaneye falan, ne işiniz varsa götürürüz. Ben ondan dolayı dört beş sendir öyle yapıyorum. Arıyorum, beni geliyorlar götürüyorlar. Hastahanede işim varsa onları yapıyorum. Ondan sonra evime bırakıyorlar. Allah razı olsun, Engelsiz Taksi uygulamasını Belediye Başkanımız hizmete sunduğu için” diye konuştu. Engelsiz Taksi’ uygulaması ile sadece sağlık kuruluşlarına değil, vatandaşların ihtiyaçlarına göre esneklik gösteriliyor. Projeden memnuniyetini ifade eden Tayhan Gönültaş ise “Ben Yüzde doksan sekiz engelli bir durumdayım. Erdemli Belediyesi’nin çıkarmış olduğu ‘Engelsiz Taksi’ sayesinde, hastahane randevularıma veya başka herhangi bir sıkıntılarda her zaman hizmetlerini vermektedir ve bundan dolayı teşekkür ediyorum ve Allah razı olsun ”diye konuştu.

VATANDAŞLARDAN PROJEYE TAM DESTEK

Yapılan çalışmanın kapanma sürecinde de devam etmesi vatandaşı mutlu etti. Çalışmanın sürekliliğine dikkat çeken bir vatandaş, “Tabi ne zaman ihtiyaç olursa arıyoruz, geliyorlar. Hastahaneye götürüyorlar ne zaman işimiz biterse arıyoruz evimize bırakıyorlar. Çok teşekkür ederiz kendilerine” diye konuştu. Diğer bir vatandaş ise “ Belediyemizi ne zaman arasak geliyorlar. Hiç yüz çevirmiyorlar, Allah razı olsun” diye konuştu. Öte yandan uygulamadan faydalanmak isten vatandaşlar, Erdemli Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü veya Belediye çağrı merkezine ulaşarak çalışmadan yararlanabiliyor.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0