a

Güzel Sanatlar Fakültesinden Mezuniyet Sergisi

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi, eğitim öğretim döneminin sona ermesi ile Mezuniyet Sergisi açtı.

 

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi, eğitim öğretim döneminin sona ermesi ile Mezuniyet Sergisi açtı. Üniversite Akdeniz Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galerisi Sergi Salonu’nda gerçekleşen sergi açılışına; Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Yüce, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mutlu Nisa Ünaldı Coral, Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu Müdürü Doç. Can Küçüktepepınar, üniversite öğretim elemanları, mezun öğrenciler, aileleri ve sanatseverler katıldı.

“KAPIMIZ HER ZAMAN MEZUNLARIMIZA AÇIK”

Sergi açılışında konuşan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Yüce, “Öğrencilerimiz acısıyla tatlısıyla dört yıl bizlerle birlikte oldular. Çok güzel günler yaşadık ve son sınıfta yaptıkları özgün, yaratıcı tasarımlarıyla resimleri, heykelleri ve tekstil eserlerini bugün bizlere sunuyorlar. Kendilerine teşekkür ediyor ve hayatları boyunca sanat dolu yıllar diliyorum. Kapımız her zaman mezunlarımıza açık olacak.” dedi.

SERGİ 28 HAZİRAN’A KADAR GEZİLEBİLECEK

Sergide, Grafik Sanatlar Bölümü mezunlarının özgün tasarım çalışmaları; Resim Bölümü mezunlarının tuval üzerine akrilik, yağlıboya, karışık teknikle yapılan portre, figür ve peyzaj gibi çalışmaları; Heykel Bölümü mezunlarının ise mermer yontu, alçı üzerine karışık teknik ve deneysel malzeme teknikleriyle yaptıkları heykeller; Seramik Bölümü mezunlarının üç torna ve beş elle şekillendirme tekniğiyle sır, doku, form uyumu içinde yaptıkları çalışmalar ve Tekstil Bölümü mezunlarının dokuma, karışık teknik yüzey çalışmasıyla birlikte giysi ve dijital baskı tasarımı olarak yaptığı çalışmaların yer aldığı sergi 28 Haziran 2024 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0