a
  • Haber Postası
  • Mersin
  • Jandarma’dan Kadına Yönelik Şiddete Karşı Sıfır Tolerans Çalışması

Jandarma’dan Kadına Yönelik Şiddete Karşı Sıfır Tolerans Çalışması

Mersin İl Jandarma Komutanlığınca, Tarsus Cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığında görevli erbaş ve erlere yönelik, ’kadına yönelik şiddetle mücadele’ konusunda bilgilendirme yapıldı.

 

 

Şiddete karşı sıfır tolerans” ilkesiyle, kadına karşı şiddetin önlenmesi, şiddet mağdurlarının korunması ve güçlendirilmesi, toplumsal farkındalığın artırılmasına yönelik kapsamlı faaliyetler gerçekleştiren Mersin İl J.K.lığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği personeli çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda; Tarsus Cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığında bulunan erbaş ve erlere yönelik; “Kadına Yönelik Şiddet, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Ailenin Önemi ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesinde Dini Referanslar” konularında bilgilendirme faaliyeti icra etti. İcra edilen bilgilendirme faaliyetine Tarsus İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde görevli bir sosyolog ile İl Müftülüğünden bir personel de katıldı. Faaliyetin sonunda Kadına El Kalkamaz Broşürü dağıtıldı.

Jandarma ekipleri; şiddete sıfır tolerans ilkesiyle kadın ve çocuklara yönelik şiddet olaylarına karşı azim ve kararlılıkla mücadele edileceğini belirtti.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0