a
  • Haber Postası
  • Mersin
  • Koronavirüsten Hayatını Kaybeden Sağlık Çalışanları Mersin’de Anıldı

Koronavirüsten Hayatını Kaybeden Sağlık Çalışanları Mersin’de Anıldı

Koronavirüsten hayatını kaybeden 391 sağlık çalışanı Mersin genelindeki hastalerde anıldı.

Koronavirüsten hayatını kaybeden doktor ve sağlık çalışanları ‘Covıd-19 Nedeniyle Kaybettiğimiz Hekim ve Sağlık Çalışanlarını Anma Günü’ nedeniyle Mersin’de bir araya gelen sağlık çalışanları koronavirüs mücadelesinde hayatlarını kaybeden 391 sağlık çalışanını andı ve bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Mersin Tabip Odası ‘Covid-19 Nedeniyle Kaybettiğimiz Hekim ve Sağlık Çalışanlarını Anma Günü’ nedeniyle basın açıklaması yayınladı.

Koronavirüsten Hayatını Kaybeden Sağlık Çalışanları Mersin’de Anıldı 1 - koronavirusten hayatini kaybeden saglik calisanlari mersinde anildi 4

KULAKLARINI TIKAYIP, SESİMİZİ DUYMAK İSTEMEDİLER!

“Güzel günleri görebilme umuduyla var gücümüzle çalıştığımız pandemi sürecinin bir yılını geride bıraktık. Mesleğimizin getirdiği sorumluluk ve yaşanabilir bir dünya umuduyla canla başla çalışırken değerli meslektaşlarımızı kaybettik ve sonsuzluğa uğurladık.

 

Yönetilemeyen bir pandeminin gölgesinde söylenemeyenleri söyleyerek, saklananları açığa çıkararak, toplumun ihtiyaçlarını talep ederek yurttaşların sözü olmaya çalıştık. Tüm bunları yaparken nitelikli koruyucu ekipman sağlanamayan, uzun mesai saatlerinde, kötü çalışma ortamlarında, hukuksuzca izin ve istifa hakları yasaklanan meslektaşlarımızın sesi olmak için çaba gösterdik.

 

Ne yazık ki kulaklarını tıkayıp, sesimizi duymak istemediler. Yönetemedikleri pandeminin suçunu vatandaşa, yükünü bize yüklediler. Ve 140 binin üzerinde sağlık çalışanı hasta olurken, 391 sağlık çalışanını kaybettik. Ancak ses olmaya devam ediyoruz. Daha fazla hastalanmamak, ölmemek için sesimizi daha da yükseltmeye, yitirdiğimiz meslektaşlarımız için COVID-19’un meslek hastalığı sayılması adına mücadelemize devam edeceğiz.

 

Meslek hayatları boyunca gösterdikleri özverinin kat be katını pandemi döneminde gösteren, pandemiyle mücadele eden tüm hekim ve sağlık çalışanları için bir simge haline gelen, COVID-19 salgınında aktif hekimlik yaparken hastalığa yakalanan ve tedavi sonrası yaşamını yitiren değerli hocamız Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu’nu kaybettiğimiz 1 Nisan gününü, TTB 72. Kongresi’nde aldığımız karar ile “COVID-19 NEDENİYLE KAYBETTİĞİMİZ HEKİM VE SAĞLIK ÇALIŞANLARINI ANMA GÜNÜ” olarak belirlemiştik. Kaybettiğimiz sağlık çalışanlarını asla unutmayacağız, onları toprağa değil sonsuzluğa uğurladığımız her 1 Nisan’da belirtmeyi sürdüreceğiz.

 

Bugün ilkini yapacağımız bu anmayı tüm sağlık kurumlarımız önünde bir dakikalık saygı duruşu ile gerçekleştirdik. Her yıl alanlarda buluşabilmek umuduyla, kaybettiğimiz sağlık çalışanlarını saygı ile anıyoruz.”

Koronavirüsten Hayatını Kaybeden Sağlık Çalışanları Mersin’de Anıldı 2 - koronavirusten hayatini kaybeden saglik calisanlari mersinde anildi 3

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0