a
  • Haber Postası
  • Mersin
  • Mersin Büyükşehir Belediyesi Toroslarda Kaldırımları Ağaçlandırıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Toroslarda Kaldırımları Ağaçlandırıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri Toroslar ilçesi Mustafa Kemal Mahallesi'nde 175 adet Avustralya kauçuğu ağacının dikimini gerçekleştirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi'ne bağlı ekipleri ilçesi Mustafa Kemal Mahallesinde 208. ve 210. Cadde'nin kaldırımlarına toplam 175 adet Avustralya kauçuğu (Ficus australis) türü ağacın dikimini gerçekleştirdi.

Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi'ne bağlı ekiplerin bölgede kaldırım yenileme çalışmasının ardından Park ve Bahçeler Dairesi'ne bağlı ekipler de 208. ve 210. Cadde'de açtıkları çukurlara hem egzoz gazını absorbe eden hem de gölge yapan türlerden olan ağaç türünün dikimini gerçekleştirdi. Kent peyzajına katkı sağlamak amacıyla bulvar ve kaldırımlardaki bitkilendirme çalışmaları devam edecek.

“BURASI ÇOK CANLANDI”

Mustafa Kemal Mahalle Muhtarı , mahallenin ismine yaraşır bir mahalle olduğunu belirterek, “Tabii ki mahalle sorunları bitmez. Şu anda 210. ve 208. Cadde'nin Vahap Başkan'ın zamanında hem kaldırım hem asfaltı yapıldı. Şu anda da burası çok canlandı. Bizim mahallemiz şu anda Mersin'in en güzel mahallesi oldu. Bu caddelerde ağaç dikilmesi için müracaat etmiştik. Şu anda ağaçları dikmeye başladılar. Çalışanlara, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Park ve Bahçeler Dairesi'nde Peyzaj Mimarı olarak görev yapan , ağaç dikim çalışmalarının Mersin'in birçok noktasında gerçekleştirildiğini ve çalışmaların devam edeceğini ifade ederek, “208. Cadde'deki ağaç dikimimiz tamamlandı. Ağaç dikimimiz devam edecek” diye konuştu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0