a

MERSİN BÜYÜKŞEHİR DEN ULAŞIMA ZAM

Mersin Büyükşehir Belediyesi de zam furyasına katıldı. Mersin’de ulaşıma zam üstüne zam gelirken Büyükşehir Belediyesi de ulaşıma yüksek zam yaptı. Öğrenciler artık 1 TL’ye binemeyecek.

 

Mersin’de son günlerde şehiriçi dolmuşlara ve ekmeğe gelen zamlardan sonra Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslere de zam geldi. Büyükşehir’in aldığı kararla sivil yolcu 21.50 TL olurken 1 TL olan öğrenci abonman ücreti ise 5 TL oldu.

Mersin’de son günlerde şehiriçi dolmuşlara ve ekmeğe gelen zamlardan sonra Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslere de zam geldi. Büyükşehir’in aldığı kararla sivil yolcu 21.50 TL olurken 1 TL olan öğrenci abonman ücreti ise 5 TL oldu. Son günlerde şehir içi dolmuşların sürekli maliyet artışlarından dolayı üst üste zam yapmasından sonra geçtiğimiz günlerde tekrar zam yaparak sivil yolcu ücretini 25 TL yaptı.

Şehir içi dolmuşçuların durdurulamayan zam alışkanlıkları ve klimaların sürekli arızalı olmasından şikayetçi olan vatandaş şimdi de Büyükşehir Belediyesi’nin zam kararıyla sarsıldı. Büyükşehir’in aldığı zam kararının yüksek olmasından kaynaklı kamuoyunun da tepkisini aldı.

İşte Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımda aldığı rekor zam kararının detayları…

20 Haziran 2024 Perşembe günü itibari ile geçerli olacak toplu taşıma ücretleri listesi.

Tam 21,50 TL, Öğretmen 19,00 TL, İndirimli 17,00 TL, Öğrenci 10,00 TL, Öğrenci Abonman 5,00 TL

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0