a
  • Haber Postası
  • Mersin
  • Mersin Büyükşehir’den Tarsus’un Yüksek Kesimlerinde Yol Çalışması

Mersin Büyükşehir’den Tarsus’un Yüksek Kesimlerinde Yol Çalışması

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus’ta başlattığı asfalt atağına tüm hızıyla devam ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus’ta başlattığı asfalt atağına tüm hızıyla devam ediyor. Ova mahallelerde sorun oluşturan grup yollarında yoğun mesai harcayan Büyükşehir ekipleri, bir taraftan da kırsal mahallelerde sıkıntı çekilen yollarda yol yenileme faaliyetleri sürdürüyor. Ekipler, Tarsus ilçesine bağlı Sandal Mahallesi’nin Anadolu mevkiinde zemin düzenleme işleminin ardından bozuk yolu yeniledi.

1900 METRELİK YOL YENİLENDİ

Geçtiğimiz günlerde Tarsus’a bağlı Halitağa, Akarsu, Kelahmet ve Egemen grup yolunda 22 kilometre sathi asfalt kaplama yaparak on yıllardır yapılmayan hizmeti hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, ardından Aliefendioğlu, Aliağa ve Hasanağa grup yolunda da 23 kilometre sathi kaplama gerçekleştirmişti. Büyükşehir Belediyesi yol asfalt birimi ekipleri, şimdi de yemyeşil doğası ve tertemiz havasıyla yaylacıların da ilgisini çeken Sandal Mahallesi’nin Anadolu mevkiinde yol çalışması yürüttü. Yaklaşık 1900 metre uzunluğundaki ana yol üzerinde önce zemin düzenleme çalışması gerçekleştiren ekipler, ardından kombi aracı vasıtasıyla sathi asfalt serim işlemi uyguladı.

“YOLLARIMIZ DÖRT DÖRTLÜK OLDU”

Sandal Mahalle Muhtarı Ali Sarıçiyan, daha önce sıkıntı yaşanan yolların sorunsuz hale getirildiğini belirterek, “Yollarımız çok kötüydü. Bir haftadır Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz çalışıyor. Vahap Başkana teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Yollarımız dört dörtlük oldu ve ulaşımda yaşadığımız sorunlar ortadan kalktı” dedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0