a

Mersin’de Dolmuş Ücretlerinde Büyük Artış

Mersin Taşıma Ücreti İle dünyanın en pahalı şehirleri arasında yer alan İstanbul'u geride bıraktı. Mersin de öğrenci 15 sivil 25 TL olan taşıma ücreti İstanbul da öğrenci 10 TL sivil ise 15 TL olarak hizmet veriyor.

 

 

Son zamanlarda yapılan güncellemelerle birlikte Mersin’de kent içi yolcu taşıma ücretleri İstanbul’u geride bıraktı. Şehir içi ulaşımda geçerli olan taşıma ücreti, Mersin’de 25 TL’ye yükseltilirken, aynı hizmet İstanbul’da 15 TL olarak belirlendiği öğrenildi.

İmece Gazetesinden Ahmet Sütçü’nün özel haberine göre; Mersin Şoför Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanlığı’na bağlı Çarşı-Mezitli hattında yolcu taşımacılığı yapan Mezitli Minibüslerine zam yapıldı.

Öğrencilere 1 lira, sivile ise 5 lira zam yapıldığı öğrenildi. Mezitli ilçesinde hizmet veren minibüslerde öğrenci ve sivil yolcu ücretlerine yapılan bu zam kararı ekonomik zorlukları olan vatandaşı ve ulaşım kullanıcılarını etkilemeye başladı. Bu kararın neden aldığı ise henüz açıklanmadı.

 

Mezitli minibüslerinde sivil ve öğrenci taşıma ücretleri öğrenci 15 TL Sivil 25 TL’yi buldu. Yapılan zam oranları ise sivil yolcular için zam oranı yüzde 25 olurken, öğrenciler için ise bu oran yaklaşık yüzde 2 olarak gerçekleşti. Bu yüksek zam oranları, vatandaşlar arasında nasıl karşılayacağı ise merak konusu…

Mersin’de yaşayan ve seyahat edenler için bu fiyat artışı, şehir içi ulaşım maliyetlerinde önemli bir değişiklik olarak dikkat çekiyor. Yolcular, bu yeni düzenlemeyle birlikte taşıma masraflarının artmasından dolayı ekonomik açıdan daha fazla zorlanacağı ortaya çıktı.

 

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0