a

Mersin’de Sahte Sosyal Medya Hesabı Üzerinden Terör Propagandası

Mersin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Sosyal Medya Paylaşım sitesi Instagram Platformunda “Tarsusemniyet” kullanıcı ismi ile sahte bir hesap açıldığı ve bu hesap üzerinden PKK/KCK Terör Örgütü Propagandası yapıldığı tespit edildi. Bahse konu hesaba mahkeme kararı ile erişim yasağı getirildi.

 

 

 

 

Tarsus TEM Büro Amirliği, İstihbarat Büro Amirliği ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün koordineli çalışması neticesinde hesap kullanıcısının B.K. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş ve şahsın ikametine Özel Harekât ekiplerinin de katılımıyla operasyonel faaliyet gerçekleştirilmiştir. Yapılan operasyon da şahıs gözaltına alınarak, kullanmış olduğu dijital materyaller ve çok sayıda örgütsel dokümana el konuldu.

B.K. isimli şahıs adli işlemleri tamamlandıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü Propagandasını Yapma, Silahlı terör örgütü adına suç işlemek, örgütün basın yayın komitesi içerisinde faaliyet yürütmek suçlarından tutuklanarak Tarsus Kampus Ceza Evi’ne teslim edildi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0