a

Mersinden Yusuf Bayık Öğrencilerinden Polonya Çıkarması

Mersin Toroslar’da bulunan Yusuf Bayık İlkokulu öğretmenler ve ilkokul öğrencileri, yabancı dil öğretimi üzerine kurgulanmış erasmus+ projesi kapsamında Polonya’nın Olsztyn şehrine gitti.

 

Mersin’den Toroslar’da bulunan Yusuf Bayık İlkokulu öğretmenler ve ilkokul öğrencileri, yabancı dil öğretimi üzerine kurgulanmış erasmus+ projesi kapsamında Polonya’nın Olsztyn şehrinin Szkola Podstawowa nr 11  isimli okuluna ziyaret gerçekleştirdi.

Türkiye, Bulgaristan ve Romanya’nın ortak olduğu “The Effect Of Clıl Method In Foreıgn Language Teachıng” adlı proje kapsamındaki gezide renkli anlar yaşandı.

Fen Bilgisi dersinde CLIL tekniğini deneyimlemek, Polonya kültürünü keşfetmek, diğer kültürlerle kaynaşmak ve Türk kültürünü tanıtmak amacıyla bir araya gelen 24 kişilik grup, ziyaret sürecinde CLIL tekniğinin ilkokul fen dersine entegre edilerek bir çok etkinlik gerçekleştirdi.

Ayrıca Olsztyn şehrinin belediye başkanı öğrencileri makamında kabul etti. Öğrencilerle sohbet edip onlara hediyeler verdi. Proje süresince keyifli anlar yaşayan grup, yeni bilgilerle donatılmış ve farklı kültürleri derinlemesine öğrenerek memleketlerine döndüler.

Projenin başarıyla yürütülmesinde Yusuf Bayık İlkokulu öğretmenlerinden Proje Koordinatörü Nilifer Uzun ve projenin kilit personeli Sefa Avcı’nın çalışmaları takdir topladı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0