a

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan Emeklilerle Buluştu

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli Belediyesi Emekli Evini ziyaret etti.

Güneşli bir bahar havası altında emeklilerle buluşan Başkan Tarhan, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktardı. Bir ziyaret nedeniyle Mezitli’de bulunan Konya Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, Mezitli belediye meclis üyeleri Ahmet Öztürk ve Soner Taş’ın da eşlik ettiği ziyarette; filozof, matematikçi ve astronomi biliminin kurucusu Aratos’un anıt mezarında sürdürülen kazı çalışmaları, Mezitli Belediyesi tarafından hizmete sokulan Basın Evi, Muhtarlar Evi, Kültür Merkezi, Aşevi, Engelli Meclisi gibi projeler hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Mezitli’ye sık sık geldiğini ve yapılan çalışmaları gördüğü zaman gururlandığını dile getiren Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, “Mezitli’ye her gelişimde yepyeni bir projeyle karşılaşıyorum. Bu bizim de yol haritamızı belirlerken son derece faydalı oluyor. Bazı projeleri Tuzlukçu’da uygulamaya koyuyoruz ve Mezitli’de yaşanan deneyimler daha başarılı bir işin ortaya çıkmasını sağlıyor. Neşet Tarhan gibi belediye başkanlarımızın olması hepimiz için bir gurur vesilesi” dedi.

Emeklilerin sıkıntı ve taleplerini dinleyen Başkan Tarhan, pandemi sürecinde tedbirli olmaları uyarısında bulundu. Risk grubunda olmaları nedeniyle emekli vatandaşlarımızın daha çok dikkat etmesi gerektiğini belirten Başkan Tarhan, “Belediyemizin bütün birimlerinde virüsün yayılmasına karşı tüm tedbirlerimizi almış bulunuyoruz. Tüm birimlerimizde, maske, dezenfektan, ateş ölçümü gibi konularda hassas davranıyoruz. Ama en önemli tedbir, vatandaşlarımızın kendilerini sakınması, maskeye ve mesafeye dikkat etmesiyle mümkün oluyor. Mezitli Belediyesi her türlü taleplerinizde yanınızda olmaya devam edecek” diye konuştu.

Mezitli’nin emeklilerin yoğun şekilde yaşamayı seçtiği ilçelerin başında geldiğini ifade eden Başkan Tarhan, “Mezitli’de yaşayan her vatandaşımızın mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için çalışıyoruz. Her yaşa göre farklı projeler hayata geçirerek, vatandaşlarımızın mutluluğunu sağlamaya gayret gösteriyoruz. Hobi bahçeleri, Mutlu Yaşam Köyü, Aktif Yaş Alma Merkezleri, Evde Bakım Hizmeti gibi her ihtiyaca cevap vermek için uğraşıyoruz. Mezitli sürekli gelişiyor ve en çok tercih edilen kentlerin başında gelmeye devam ediyor” şeklinde konuştu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0