a

Mezitli Belediyesi Farkındalık İçin Deprem Konteyneri Yerleştirdi

Mezitli Belediyesi farkındalık İçin kentin ilk acil durum konteynerı G.M.K Bulvarı Zabıta Müdürlüğü Binası önündeki yerini aldı.

Yaşanan İzmir depremi sonrasında farkındalığı artırmak için Mezitli Belediyesi bir dizi çalışmalar yapılmaya başlandı. Kentin ilk acil durum konteynerı G.M.K Bulvarı Zabıta Müdürlüğü Binası önündeki yerini aldı. Vatandaşlar arasında farkındalık yaratma adına hazırlanan konteynerde olası deprem durumunda lazım olan tüm gerekli malzemeler bulunuyor.

İÇERİSİNDE JENERATÖR DE VAR BATTANİYE DE

Konteynere yerleştirilen ürünler arasında 5 kwa’lık jenaratör, 11 kilogramlık kırıcı delici matkap, seyyar aydınlatma takımı, motopomp, soğuk iklim çadırı, el telsizi, megafon, radyo, kablo makarası, el projektörü, el feneri, ilkyardım çantası, katlanabilir branda sedye, boyunluk, gaz maskesi, gaz maskesi filtresi, 10-20 tonluk şişe tipi hidrolik kriko, emniyet bel kemeri, sürgülü merdiven, yangın söndürme cihazı, yangın battaniyesi, uyku tulumu, battaniye, çekiç, balyoz, kürek, kazma gibi acil müdahale malzemesi, demir ve ağaç testeresi pil gibi bini aşkın kalem malzeme yer alıyor.

“DEPREM DÜNYANIN GERÇEĞİ VE BİZ HAZIR OLMAK ZORUNDAYIZ”

İnsanların depreme her an hazır olması gerektiğine vurgu yapan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, depreme gerekli hazırlık yapılmamasının Türkiye’nin en büyük problemlerinden birisi olduğuna dikkat çekti ve “Deprem, sadece ülkemizin değil tüm dünyanın bir gerçeği. Dolayısıyla yerel idareciler olarak buna hazırlıklı olmakta bizim görevimiz. Biz de ilk günden itibaren bununla alakalı çalışmalarımızı yaptık. Bu konuda farkındalık yaratmak adına pek çok çalışma gerçekleştirdik. Tüm personelimize hizmet için eğitim çalışması kapsamında ilk yardım ve deprem seminerleri verdik. Yine Deprem Simülasyon TIR’ı getirerek personelimizin ve vatandaşlarımızın deprem anını canlı olarak yaşamasını ve olası çözüm önerilerini uygulayarak görmesini sağladık” dedi.

“KONTEYNERDE BİNLERCE MALZEME BULUNUYOR”

Deprem konusunda farkındalık yaratabilme adına Mersin merkezinde ilk deprem konteynerini yerleştirdikleri bilgisini veren Başkan Tarhan, “İçerisinde bini aşkın acil yardım ve ihtiyaç malzemesinin yer aldığı ilk konteynerimizi Zabıta Müdürlüğümüzün yanına yerleştirdik. Bu malzemeler arasında jeneratör, yangın söndürme aletleri, beton delme aletleri, kırıcı ve delici matkap, el telsizi, seyyar aydınlatma ve ilk yardım çantası da bulunuyor. Deprem sonrası için de arama-kurtarmaya yardımcı olabilecek şekilde acil müdahaleler için deprem konteynerleri hazırladık” diye konuştu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0