a
whatsapp ihbar hattı haber postası

Mezitli Belediyesinden Üniversiteyi Kazanan Öğrencilere 1600 TL Yardım!

Mezitli Belediyesi, üniversiteyi kazanan öğrencilere her yıl bir kereye mahsus ödenen öğrenci yardımı bu yıl için 1600 TL olarak belirlendi.

Mezitli Belediyesi tarafından Türkiye genelinde devlet üniversitelerinin en az 4 yıllık bölümlerinden birinde okumaya hak kazanmış bütün öğrencilere, ailelerinin Mezitli’de ikamet etmesi şartı ile yapılan eğitim yardımı bu yılda verilecek. Hiçbir ayrım yapılmadan Mezitli’de oturduğuna dair ikamet belgesiyle başvurularak verilen yardımların bu yıl bin 600 TL olması kararlaştırıldı.

MECLİS ÜYELERİNİN TAM DESTEĞİYLE KARAR VERİLDİ

Konunun Mezitli Belediye Meclisinde görüşülmesi sırasında söz alan Başkan Neşet Tarhan, öğrencilerin üniversiteye başlayacağı ilk yılında ekonomik desteğe daha fazla istek duyduğunun altını çizerek, belirlenen bin 500 TL’lik ücretin artırılmasını istedi. Belediyenin bütçesini planlarken öğrencilere daha fazla verebileceklerini tespit ettiklerini ifade eden Başkan Tarhan, öğrencilere yapılan yardımların küçük de olsa önemli bir destek sağladığını ve artırılması yönünde bir görüş içerisinde olduklarını söyledi.

Mezitli Belediyesinden Üniversiteyi Kazanan Öğrencilere 1600 TL Yardım! 1 - mezitli belediyesinden universiteyi kazanan ogrencilere 1600 tl yardim

“ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN HER ÖĞRENCİYE BİN 600 TL YARDIM YAPILACAK

Yardımların elbette tek başına yeterli olamayacağına vurgu yapan Başkan Tarhan, “Biz yardımın elbette yetersiz olduğunu biliyoruz ancak gençlerimizin okulları kazandıkları ilk senede, ailelerinin üzerindeki yükünü hafifletmek istedik. Her yıl düzenli olarak yardımlarımızı yapıyoruz. Her yıl belirli bir oranda da artış yapıyoruz. Ancak bu yıl belirlenen bin 500 TL ücreti bir miktar daha artırarak bin 600 TL olması gerektiğine karar verdik. Atatürkçü çağdaş bir eğitim için gençlerimizin eğitimlerini desteklemek adına yardımlarımızın önemli olduğunu düşünüyoruz. Mezitli Belediye Meclisimizin değerli üyeleri de bu artışa destek verdi ve tüm kararlarımızda olduğu gibi oy birliği ile artışı sağladık. Önümüzdeki yılın bütçesini hazırlarken bu öğrencilerimize daha fazla eğitim yardımı yapabilmeyi planlıyoruz” dedi.

Eğitim yardımları başvuruların tamamlanmasıyla birlikte öğrencilerin hesaplarına yatırılacak.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0