a
kb
kk
  • Haber Postası
  • Mersin
  • Mersin Büyükşehir’in “Motivasyon Etkinliği”nin Dördüncüsü Erdemli ‘de Yapıldı

Mersin Büyükşehir’in “Motivasyon Etkinliği”nin Dördüncüsü Erdemli ‘de Yapıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi MERCİ Öğrenci Danışmanlık Merkezi’nin düzenlediği ‘Motivasyon Etkinliği’nin 4’üncüsü Erdemli’de gerçekleştirildi.

Erdemli ve Silifke Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerindeki öğrencilere yönelik düzenlenen etkinlikte öğrenciler sınav kaygısını azaltabilmek için motivasyon teknikleri öğrenirken, gerçekleştirilen konserle moral buldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi MERCİ Öğrenci Danışmanlık Merkezi tarafından başlatılan ‘Motivasyon Etkinliği’nin 4’üncüsü Erdemli’de gerçekleştirildi. Erdemli ve Silifke Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerindeki öğrencilere yönelik gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler sınav kaygısını en aza indirebilmek ve motivasyon sağlayabilmek için önemli teknikler öğrendi.

Erdemli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlik öncesi 1 Ekmek 1 Çorba Projesi kapsamında öğrencilere çorba ikramı yapıldı. Etkinlik, Silifke Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nde Rehberlik Öğretmeni olarak görev yapan Cemre Zantur’un ‘Motivasyon’ konulu sunumu ile başladı. Sunumda öğrencilerin kendilerini nasıl motive edebileceğini anlatan Zantur, sınav stresini azaltmaya yönelik teknikleri öğrencilerle paylaştı.

Sunumun ardından Loca The Band grubu sahne aldı. Hareketli parçalar seslendiren grup öğrencileri coştururken, sınav streslerini atmalarını sağladı.

“Havaların ısınmasıyla beraber biz sosyal etkinliklerimizi artıracağız”

Sosyal Hizmetler Dairesi Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinden eğitim alan tüm öğrenciler için ‘Motivasyon Etkinliği’ düzenlediklerini belirterek, “Bizler kurs merkezlerimizde sadece bilişsel alanla ilgilenmiyoruz. Öğrencilerimizin aynı zamanda duyusal alanda da gelişimini önemsiyoruz. Onun için rehberlik birimini çok önemsiyoruz. Uzman rehber öğretmenlerimiz hem bireysel hem de grup rehberliği yaparak öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu yüksek tutmaya çalışıyor” dedi. Öğrencilerin etkinliklerden memnun olduğunu da ifade eden Karakuş, “Deşarj oluyorlar. Havaların ısınmasıyla beraber biz sosyal etkinliklerimizi artıracağız” diye konuştu.

“Çevremden gelen olumsuz cümleler vardı. Burada o konuya değinildi”

Erdemli Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nden faydalanan Ahmet Kayabaşı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu okumak istediğini söyledi. Sürekli motive edilmeye ihtiyaç duyduğunu söyleyen Kayabaşı, “Daha önce de böyle bir etkinlik olmuştu. Geçen sefer geldiğimde de motivasyon konuşmasının faydası olmuştu. Ben zaten devamlı motive olmak zorunda kalan bir insanım. Öyle daha iyi hissediyorum kendimi. Burada da aynı şekilde oldu. Çevremden gelen olumsuz yorumlar, cümleler vardı bana. Burada o konuya değinildi. Yararı oldu. Konser çok güzel. Zaten sevdiğim şarkılar. Çok hoşuma gidiyor” ifadelerini kullandı.

“Yapılan konuşmalardan dolayı biraz daha motiveyim”

Hayalinin Sınıf Öğretmenliği olduğunu söyleyen Serkan Güldal, etkinlik hakkında “Çok güzel, stresime bir nebze de olsa su serpiyor şu an. Sınav stresi var üzerimizde, bir de mezuna kaldık. Yapılan konuşmalardan dolayı biraz daha motiveyim. Ne yapacağımı, planlı olmam gerektiğini, eksiklerimi öğrendim” dedi.

“Bu etkinlik hepimize iyi geldi”

Şule Demircan da sınıf öğretmeni olmak istediğini belirterek, çalışma temposunu “En başta güzel gidiyor, sıkı tutuyorsun, sonradan motivasyon gitti mi toparlayamıyorsun. Bizim öğretmenlerimiz de sağ olsun çok yardımcı oluyorlar bu konuda” sözleriyle anlattı. Motive olmaya ihtiyaç duyduğunu söyleyen Demircan, “Şu anda bu etkinlik hepimize iyi geldi. Sınava hazırlanırken kullanmamamız gereken cümleleri söylediler. ‘Yapamam’ yerine ‘yapabilirim, inanıyorum’ cümlelerini kullanmamız gerektiğini söylediler” ifadelerini kullandı.

Hedefinin veterinerlik olduğunu ifade eden ve sıkı çalışma temposu arasında etkinliğin çok iyi geldiğini söyleyen Afife Yiğit, “Çok güzeldi, çok iyi geldi. Her zaman yapılması gerekiyor bence” diye konuştu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0