a
  • Haber Postası
  • Siyaset
  • Ahmet Şık’ın Yeni Partisi Belli Oldu: Türkiye İşçi Partisi’ne Katıldı

Ahmet Şık’ın Yeni Partisi Belli Oldu: Türkiye İşçi Partisi’ne Katıldı

HDP'den daha önce istifa eden milletvekili Ahmet Şık'ın yeni partisi belli oldu: Türkiye İşçi Partisi.

2018 Genel Seçimleri’nde HDP’den İstanbul milletvekili seçilen gazeteci Ahmet Şık, 2020’nin mayıs ayında HDP’den istifa etmişti. Yaklaşık bir yıldır bağımsız milletvekili olan Ahmet Şık, bugün yaptığı açıklama ile Türkiye İşçi Partisi’ne katıldığını duyurdu.

Ahmet Şık’ın Türkiye İşçi Partisi’ne katıldığını duyurduğu açıklaması şöyle:

“Dostlarım,

Bugün memleketteki hava bir yandan tüm kasvetiyle üzerimize çöküp karamsarlığımızı derinleştirirken, diğer yandan hepimizi, yeniden, ısrarla bir inada çağırıyor.

Çünkü, hepinizin bildiği gibi, bu memlekette her şey bir inat meselesi. Barışı, demokrasiyi ve hukuku boğanların sınırları çizdiği bir ülkede barış, demokrasi ve hukuk demekte ısrar ederek yaşamak ve hatta var olmak başlı başına bir inat işi.

KEMAL TAHİR’İN DEDİĞİ TÜRDEN BİR İNAT

Ve biliyorum ki bizler inatçıyız. Haklı olanın, hakkı için mücadele edenin yanında duran bir inat bu. Çünkü yaşamın öğrettiği en önemli şeydir: İnat, daima kazanır.

Öyle kuru kuruya, kötülük saçan, kötülerin yanında olan türden değil; ‘İnatçı olmak fena şey değil, lakin iyiye inat etmeli’ diyen Kemal Tahir’in dediği türden bir inattan bahsediyorum. Bu yüzden sınırları baştan çizilmiş oyunları, denenmiş çıkmazları ortadan kaldıracak, umudu canlandıracak ve yarını hep birlikte kuracak bir ortak inada ihtiyacımız var.

Herkesin aynılaştırıldığı, aynılaşmak zorunda bırakıldığı bir dikta rejiminden kurtulmayı dileyenleri çaresizliğe itenlere mecbur değiliz.

Emekte, eşitlikte, barış, demokrasi ve özgürlükte inat etmekten yılmayanlar, korkmayanlar, asla aşağı bakmayanlar olarak bizler, yalnız değiliz.

HEP BİRLİKTE UZANIP DOKUNABİLMEK ADINA

Ve bugün buradaysak ve ‘varız’ diyorsak, yaşamaya devam ettiğimizi söylüyorsak çaresiz hiç değiliz.
Uzak gibi görünen umutlu günlere hep birlikte uzanıp dokunabilmek adına Türkiye İşçi Partisi’ne katılıyorum.”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0