a

Lütfü Elvan AK Parti’den İstifa mı Edecek?

Hazine ve Maliye Bakanlığı bırakan Lütfi Elvan’la ilgili Milli Gazete yeni bir iddia ortaya attı. İddiaya göre, Elvan AK Parti’den de istifa edecek.

Merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın kurduğu Milli Görüş Hareketine yakınlığıyla bilinen yayın organı Milli Gazete’nin iddiasına göre, Ankara kulislerinde eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın partisinden ayrılacağı konuşuluyor… Eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “faizleri indirin” talimatlarına karşı çıktığı iddia edilmişti.

Hatta Erdoğan, Elvan istifa etmeden bir süre önce “Milletimizi faize ezdiremeyiz. Bunun başka çıkışı olamaz. Hala kalkıp da bu yolda, bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar kusura bakmasın ben faizi savunanla beraber olmam, olamam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sürdüreceğim” açıklamasında bulunmuştu. İddialara göre Erdoğan bu sözleri ile Lütfi Elvan’ı hedef almıştı. Nitekim Erdoğan’ın bu konuşması sırasında bir tek Lütfi Elvan alkışlamamıştı.

Hatta Elvan’ın kendisinden bir önceki Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’la ters düştüğü öne sürülüyordu. Şöyle ki bakanlıkta Albayrak’ın talimatlarının dinlendiği hatta o zaman bakan yardımcısı olan Nurettin Nebati’nin Berat Albayrak’tan talimat aldığı iddia ediliyordu. Bu durumun da Lütfi Elvan’ı rahatsız ettiği iddia ediliyordu.

Ankara kulislerinde Elvan’ın bakanlığın ardından AK Parti’den de ayrılacağı ifade ediliyor. Bilindiği üzere Elvan, siyasette Erdoğan’a yakınlığı ile biliniyor. Nitekim Elvan, Erdoğan’ın başdanışmanlığı ve birçok bakanlık görevlerinde bulundu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0