a
kb
kk

Seçim Barajı Yüzde 7’ye İndiriliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim barajının yüzde 7'ye indirileceğini belirterek "Devlet Bey de ‘Bu çalışma bizin geçerlidir’ dedi” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk ziyaretinin ardından seçim kanununa ilişkin kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, seçim barajının yüzde 7’ye indirileceğini belirterek “Devlet Bey de ‘Bu çalışma bizin geçerlidir’ dedi” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ziyareti sonrası gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Siyasi Partiler ve Seçim Kanunu ve seçim barajı hakkında konuşan Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ile de anlaştıklarını belirterek, söz konusu tasarıya Devlet Bahçeli’nin “Bizim için geçerlidir” dediğini ifade etti.

SEÇİM BARAJI YÜZDE 7 OLUYOR

Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ziyaretinde seçim barajı ile ilgili şunları söyledi:

“Artık kronolojide gelme süreci başladı. Biliyorsunuz, bizden Hayati Bey’in başkanlığında bir ekip, Milliyetçi Hareket Partisi’nden Feti Bey’in başkanlığında bir ekip çalıştı. Bunun yanında Büyük Birlik Partisi kendi teklifini arkadaşlarımıza göndermişti. Ben, Hayati Bey’in Feti Bey’lerle yaptığı çalışmanın taslak metnini aldım. Bu taslak metni, Devlet Bey’le de paylaştım. Devlet Bey de gerçekten bir nezaket göstermek suretiyle ‘Bu çalışma bizim için geçerlidir’ dedi. Orada bizim yaklaşımımız barajın yüzde 7 olması yönünde. Onun dışında dar bölge, daraltılmış bölge vesaire bu tür şeylere girmiyoruz. Hazırlanan, üzerinde çalışılmış taslak metin konusunda bu hafta veya önümüzdeki hafta arkadaşlar tekrar bir araya gelecekler. Nihai şeklini verip ondan sonra işi bitireceğiz.”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0