a

Son Seçim Anketinde Cumhur İttifakı’na Soğuk Duş

Aksoy Araştırma'nın son anketinden Cumhur İttifakı'nı üzecek sonuçlar çıktı. Ankete göre; AKP: 30,1 CHP: 28,9 İYİ Parti: 13,6 HDP: 10,6 MHP: 7,9 şeklinde çıktı.

Son anket sonuçlarına göre, Türkiye’de ekonomi her geçen gün kötüye giderken bir yandan da çıkış için erken seçim gösteriliyor. Erken seçim çağrıları gölgesinde anket şirketleri yaptığı araştırmaları paylaşmayı sürdürüyor. Aksoy Araştırma Türkiye Monitörü 2022 3. hafta araştırmasıyla son anket sonuçları verilerini kamuoyuyla paylaştı. Son anket sonucu ile AKP’nin yetkili organları bir kez daha kara kara düşünecek. Anket sonuçları ile düşüşün net gözlemlendiği AKP işler adeta sarpa sarıyo.

SON ANKET SONUCU: AKP’DE TAŞLAR YERİNDEN OYNUYOR

Aksoy Araştırma’nın son anket sonucu verilerine göre, olası bir milletvekili seçiminde AKP’nin oy oranı yüzde 30,1 olarak çıkıyor. Son anket sonuçları Millet İttifakı’nın Cumhur İttifakı’nı bir kez daha solladığını da ortaya koymuş oldu. Son anket sonucu verisine göre, Millet İttifakı’nın (CHP-İYİ Parti) oy oranı yüzde 42,5 iken Cumhur İttifakı’nın (AKP-MHP) oy oranı yüzde 38’de kalıyor.

Araştırmada seçmene, “Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusu soruldu. Gelen cevaplara göre kararsızlar dağıtıldıktan sonra son anket sonuçları şöyle:

AKP: 30,1

CHP: 28,9

İYİ Parti: 13,6

HDP: 10,6

MHP: 7,9

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0